Aktuality


 

 

 

Video povodně červen 2016

Povodně z kamery FILMproZdarma vyjádření k sítím

Cetin.jpgVýměna filtrů v tělocvičně

V lednu 2016 provedla odborná firma pravidelnou výměnu filtrů v tělocvičně ve Vrhavči.MÁME MISTRYNI SVĚTA

ADÉLKA FAITOVÁ Z VRHAVČE SE UMÍSTILA SE SVÝM TANEČNÍM SESKUPENÍM "Storm Ballet Plzeň" NA CELOSVĚTOVÉ SOUTĚŽI SPOLEČENSKÉHO A UMĚLECKÉHO TANCE V ČR, VE SPOLUPRÁCI A POD ZÁŠTITOU SVAZU UČITELŮ TANCE ČR A ČESKÉ ASOCIACE TANCE NA VÍTĚZNÉ PŘÍČCE A STALA SE TAK MISTRYNÍ SVĚTA.

MOC GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA REPREZENTACI.Otakar Výborný je Mistr Evropy v Autokrosu

Otakar Výborný, který bydlí a podniká v naší obci, získal po posledním autokrosovém závodě v Itálii titul Mistr Evropy. Blahopřejeme.Vysílání kabelové televize

V naší kabelové televizi se objevilo několik nových programů v HD kvalitě, pro jejich sledování je třeba si přeladit televizory (některé to udělají automaticky). Zároveň oznamujeme, že od 1.9.2015 bude v kabelovém rozvodu ukončeno analogové vysílání, a to z důvodu nerentabilní investice do opravy analogové ústředny. Pokud někdo analog stále používá, bude muset řešit ukončení tohoto vysílání settopboxem, či novější televizí s DVBT přijímačem.

Děkujeme za pochopeníOprava kaple ve Vrhavči pokračuje

Ve Vrhavči začaly práce na rekonstrukci kaple svaté Anny z roku 1937

Na opravu byla poskytnuta účelová dotace z Programu stabilizace a obnovy venkova Plzeňského kraje a práce by měly být dokončeny v polovině srpna.

cedulka hotová.jpg

Práce pokračují na zadní straně objektu

Střecha je umyta tlakem vody

Následuje oprava věžičky s korouhvemi

Na práci ve výškách byla sjednána vysokozdvižná plošina

Natírání věžičky, kde je umístěn zvon

Fasáda již získává finální podobu

Nové vstupní dveře mají větrací otvorySběr použitého šatstva

Na Obecním úřadě v Malé Vísce je od 1.7.2015 v provozu kontejner na použité oblečení, kam je možné donést staré oděvy. Do kontejneru prosím vkládejte pouze nepoškozené čisté oblečení a spárované boty, vše zabalené v igelitovém pytli nebo tašce. Nenechávejte žádné věci vně kontejneru. Obsah kontejneru se bude pravidelně odvážet. Pokud někdo přesto narazíte na plný kontejner, budeme rádi, pokud nám tuto informaci předáte.

Český červený kříž, stejně jako jiné národní společnosti Mezinárodního hnutí Červeného kříže a Červeného půlměsíce, spolupracuje v sociální oblasti se společnostmi, které se na území ČR dlouhodobě zabývají sběrem, ekologickým tříděním, zpracováním a redistribucí použitého textilu, obuvi či hraček.

Děkujeme, Rostislav Doležal, starosta obceObec Vrhaveč mění tržní řád, zakazuje podomní prodej

Obec Vrhaveč mění tržní řád, zakazuje podomní prodej


Nový tržní řád, nařízením 1/2015 ve kterém je zakotven zákaz podomního a pochůzkového prodeje na území obce, vydalo zastupitelstvo obce na své schůzi 31.března 2015. Schválené nařízení nově reguluje podomní a pochůzkový prodej s tím, že jsme ve Vrhavči využili možnost, která je obcím a městům dána v ustanovení živnostenského zákona zakázat nebo omezit některé formy prodeje bez vazby na stálou provozovnu.

Důvodem změny tržního řádu jsou narůstající problémy s nekorektním jednáním některých prodejců, nebo poskytovatelů služeb a to zejména vůči seniorům. Podomním prodejem se rozumí prodej zboží nebo poskytování služeb bez předchozí objednávky mimo veřejně přístupná místa - v domech, bytech a podobně. Pochůzkový prodej je oslovování zákazníků přímo na ulici, parkovišti nebo jiném veřejném prostranství.

Nařízení, kterým se vydává tržní řád, nabývá účinnosti 1.5.2015 a před tím bylo patnáct dní vyvěšeno na úřední desce. Celé znění je v sekci Vyhlášky, nebo Úřední deska.

Rostislav Doležal, starosta obceSport a sportovní úspěchy

   Krásy krajiny a okolí jsou nejčastějším důvodem, proč jsou naši spoluobčané hrdí na to, že žijí právě v naší obci. Častým důvodem hrdosti je i skutečnost rodiště a historie. My, občané Obce Vrhaveč, však můžeme být hrdí i na to, jakých úspěchů dosahují sportovci žijící mezi námi.

   Sport nabízí spoustu možností, přináší uspokojení i zklamání, radost i smutek, vysportované postavy, nebo úrazy, které často mohou ukončit kariéru. Sport je náročný na čas, ale mnohdy i na finance. Sport a pohyb je nedílnou součástí života člověka i dnešní moderní doby. Úspěchy sportovců na vrcholových soutěžích a kláních se přenáší do menších obcí a tělocvičných jednot.

   U nás působí několik takových sportovních sdružení – TJ Sokol Vrhaveč, TJ Sokol Neznašovy a TJ Sokol Malá Víska, přičemž Sokol Malé Vísky se věnuje lednímu hokeji a to v Plzeňské krajské soutěži sk.A a dosahuje slušných výsledků, vždy kolem 7 místa. Vrhavečský fotbalový klub má své zastoupení v Okresním přeboru mužů svým „Áčkem“, které se již léta pohybuje svými výsledky mezi druhým a čtvrtým místem. Sokol Vrhaveč „B“, hrající IV. třídu sk.A se může pochlubit na konci sezóny vždy kolem druhého, nebo třetího místa a na svých hřištích se pravidelně setkávají s hráči TJ Sokol Neznašovy, kteří poté, co opustili III.třídu hrají stejnou soutěž a umístili se na 8. místě. V Neznašovech však funguje ještě jedno fotbalové sdružení. Jsou to děvčata, která hrají Dívčí amatérskou fotbalovou ligu (DAFL). Jejich tým byl seskupen již v roce 2000 s názvem INDIÁNKY. Dnes se jmenují SOKOLKY NEZNAŠOVY, jejich hráčky se vystřídaly většinou z důvodu mateřských povinností, ale nadšení a sportovní elán jim neschází, což dokazují nasbírané trofeje.

   Cílevědomá práce s dětmi v místní mateřské a základní škole se promítá i ve výsledcích našich mladých sportovců. Zapálení a nadšení do sportu u mladé generace je třeba posoudit i z hlediska prevence proti obezitě, drogám a jiným negativním vlivům. Desítky diplomů a pohárů jsou vzpomínkou na úspěchy, které snad každý mohl absolvovat v období školní docházky.

   Školáci z našich obcí jsou velmi aktivní sportovci. Fotbal od malička hraje v SK Klatovy Zdeněk Cibulka a na fotbalových výsledcích v TJ Start VD Luby se podílejí bratři Hynek a Vojtěch Holý, Vašík Hrach, Jan Holý, Ondřej Toman, Pavel Jiřinec, bratři Michal a Matěj Pivoňkovi a bratři Hynek a Jáchym Pikhartovi, kteří také hrají za HC Klatovy lední hokej stejně jako bratři Vojtěch a Jakub Lavičkovi. Stejný sport u HC Domažlice provozuje Josef Vincent Skořepa a jeho sestra Anička Kateřina Skořepová už má tři zlaté medaile z Oblastních krasobruslařských závodů.

   V BK Klatovy hraje basketbal Magdalena Mundlová a v roce 2014 v Oblastním přeboru se svým týmem vybojovala první místo a po postupu do Národního finále skončily na osmém místě. Také její sestra Michaela Mundlová hraje basket a v BK Klatovy hraje za ženy i Karolína Cibulková. Volejbal je další z míčových her, kterou hrají v SK Volejbal Klatovy v Krajských soutěžích a v Českém poháru Lucie Marešová a Eliška Bauerová za starší žákyně, Klárka Marešová se Zuzkou Jiřincovou za mladší žákyně a Pavel Jiřinec za starší žáky.

  Obrovské úspěchy sklízí naši sportovci v týmu Cyklosport Pit-stop Klatovy v Plzeňské amatérské lize horských kol, kde ve svých kategoriích v roce 2014 skončila Anička Mundlová na celkově třetím místě, Vašek Mundl celkově čtvrtý a čtyřikrát se zúčastnil Českého poháru, Tereza Mundlová celkově skvělé první místo a v Českém poháru celkově 24. místo a Josef Vincent Skořepa celkově čtvrté místo a má za sebou dvě účasti v Českém poháru. Vašek Mundl k tomu ještě jezdí cyklokros za tým Cyklosport Pit-stop Klatovy a v Českém poháru se umístil na dvacátém místě, v soutěži družstev v Českém poháru si celkově vydřeli třetí pozici

   Náročný sport, jako je sportovní gymnastika, který dělá Pavlinka Švátorová přináší nemalé úspěchy. V roce 2012 na Republikové soutěži 8. místo, v roce 2013 na Republikové soutěži 8 místo, v roce 2014 na Tandemových závodech Středočeského kraje 1. místo démantový tandem, 1. místo zlatý tandem, na jarním poháru 2. místo, na Kvalifikačním závodě západočeského kraje na republikové finále v Plzni 1. místo a poté na Republikové soutěži ve sportovní gymnastice v Doubí u Třeboně 28.místo. Letos v Okresním přeboru žáků základních škol ve sportovní gymnastice - 19.3.2015 obsadila 1. místo žáků 4.-5.tříd. Všechny její ocenění se skrývají za spoustou času, dřiny a úrazů. Adélka Faitová s tanečním seskupením TS MODERN STARS také pravidelně sbírají přední příčky na svých tanečních soutěžích a vystoupeních a na Celosvětové soutěži Společenského a uměleckého tance v ČR 4-8.11.2015 děvčata dosáhla na nejvyšší stupínek a Adélka se tak stala Mistryní světa.

   V motoristickém sportu nás reprezentují bratři Petr a Pavel Polákovi, Pavel už sice dělá jen mechanika, ale Petr jezdí na motorce od pěti let a v roce 2009 byl druhý na MMČR v 50ccm a první v Lorenc Logistic cupu. V roce 2012 dosáhl Mistra České republiky a byl osmý na světě v kubatuře 65ccm, ve stejné kategorii byl v roce 2013 třetí a v loňském roce vyjezdil opět Mistra ČR a ve světě obsadil dvanácté místo v 85ccm. Také Pavel Vítovec se svou motorkou závodí na Mistrovství republiky a Krajských přeborech. Otakar Výborný již není žádný školák, ale za zmínku stojí alespoň to, že je Mistr republiky v Rallycrossu Divize1 (2006), v Autokrosu byl třetí v MMČR v Divizi1 (2010), Vícemistr v Zóně střední Evropy (2010), třetí v MMČR v Divizi SuperCars (2010) a třetí v Mistrovství Evropy (2013). V roce 2015 se stal Otakar Mistrem Evropy v autokrosu v nejsilnější divizi Touring autokros. Jan Talaš se ve svých devíti letech stal nejmladším automobilovým závodníkem v ČR. V Hobbyrallycrosu MČR v sezóně 2004/2005 nasbíral 8 vítězství a 4 druhá místa a v Rallye poháru mládeže 2011-2013 vyhrál všechny závody. Zúčastnil se i několika mezinárodních závodů a k dnešnímu dni má okolo stovky pohárů. Jeho bratr Jakub Talaš jezdí s motokárou od roku 2007, na Mistrovství světa v roce 2011 byl na 17 místě ve své kategorii, v roce 2013 na Italském mistrovství druhý a v roce 2014 dosáhl titulu Mistr České republiky v Poháru MČR a Mistr republiky v Kartingcupu. Na svém kontě má přes 60 pohárů a v letošním roce přestupuje do kategorie 125 ccm.

   I dobrovolní hasiči svými pravidelnými soutěžemi vlastně provozují sport. Jejich tréninky jsou taktéž fyzicky náročné, vyžadují sílu a obětavost. SDH Malá Víska, SDH Vrhaveč, SDH Neznašovy a SDH Radinovy se pravidelně zúčastňují soutěží Pošumavské hasičské ligy a věnují se přípravě mládeže při níž děti získávají znalosti, ale i praktické zkušenosti ze všech oblastí hasičské činnosti, včetně požárního sportu. V jednotlivých kategoriích tak hasiči dosahují velmi dobrých výsledků a hasiči z Neznašov se navíc zúčastňují soutěží v požárním sportu.

   Ve Vrhavči, Malé Vísce, Neznašovech, Radinovech, na Černých Krávach a na Hejně žije i několik zapálených včelařů, je zde spolek zahrádkářů, několik mysliveckých sdružení, je zde mnoho dobrých lidí, kteří svou obec milují a jsou pyšni na ni i na své předky. Díky všemu o čem jsem se zmínil jsme právem hrdí na to, že můžeme žít právě tady. Děkujeme.

 

Je mnoho odvětví sportu a je mnoho sportovců, pokud jsem však na někoho zapomněl, velice se omlouvám.

Rostislav Doležal, starosta obce.
vrhavec_footer.png