Kabelová televize

Obec Vrhaveč nechala vybudovat v roce 2003 kabelovou televizi. Je rozvedena do většiny místních částí (Malá Víska, Neznašovy, Radinovy, Vrhaveč, osada Černé Krávy a Dubový mlýn). Novostavby se na tento rozvod připojují. Komplikované zůstávají pouze oblasti, kde není možné z ekonomického hlediska natáhnout rozvody - příliš dlouhá vzdálenost.

Kabelová televize v současné době nabízí před 70 programů v HD kvalitě. Zastoupeny jsou sportovní, dokumentární, filmové, zábavné, dětské i zpravodajské kanály. Prostřednictvím kabelové televize se mohou občané dozvědět z pohodlí svého domova i informace z činnosti obecního úřadu a místních spolků, důležitá hlášení (porucha vody, svoz odpadů...) a mnohé další.

Podstatné je, že kabelovou televizi vlastní obec Vrhaveč. Cena za příjem programů je tak pouze na pokrytí nezbytných nákladů na provoz. Funguje to jako služba pro občany. A ti ji využívají - je připojena drtivá většina.

Prostřednictvím kabelové televize se lze připojit i k internetu. Pro občany je zajištěn i servis. Odpadají tak starosti s instalací antén a jejich údržba.

Servisní telefon pro nahlašování případné poruchy funguje nonstop: 602 242 626.

Připojení ke kabelové televizi a více informací lze získat na obecním úřadu ve Vrhavči.